Pianka do pływania niezbędna przy wakeboardingu i rekreacji wodnej

Pianki do pływania są niezbędne przy windsurfingu oraz kitesurfingu. Cechują się one dużą elastycznością, są lekkie i co ważne są wodoszczelne, dlatego komfortowo się je nosi. Tego rodzaju pianki są wielofunkcyjne i bardzo praktyczne, występują w wielu modnych wersjach modelowych.

Uniwersalne i szybkoschnące pianki do pływania 

Wysokiej jakości pianka do pływania nie krępuje ruchów oraz ma właściwości szybkoschnące. Profesjonalne pianki nadają się generalnie do aktywnego uprawiania sportów oraz do wielogodzinnego noszenia. Doskonale chronią one ciało przed wieloma czynnikami, nadmiernym promieniowaniem słonecznym, wiatrem i chłodem, nie powodują one podrażnień. Mają one często wstawki gumowych paneli, które zapewniają skuteczną ochronę przeciwwiatrową. Tego rodzaju strój charakteryzuje się dużą elastycznością oraz rozciągliwością.

Pianki do pływania i ich właściwości termiczne

W profesjonalnych kombinezonach znajdują się hydrofobiczne włókna, które bardzo dobrze pracują na ciele. Pianki do pływania mają dobre właściwości termiczne. Mogą posiadać one również dodatkowe wzmocnienia na łokciach oraz kolanach, które chronią przed obrażeniami i obtarciami. W takim stroju z łatwością można wykonywać najrozmaitsze triki w wodzie oraz ekstremalne manewry. Pianki dobrze dopasowują się do ciała, idealnie do niego przylegają.

Neopronowe pianki do pływania

Większość modeli pianek powstaje z neoprenu, czyli z kauczuku syntetycznego. Takie tworzywo jest elastyczne. Wśród popularnych modeli pianek można znaleźć bezrękawniki oraz fasony z długim rękawem i kapturem. Wszystkie sporty wietrzne wymagają grubej pianki, które będzie zachowywała dobre właściwości termiczne. Modele kombinezonów różnią się rozmiarem, fasonem i przede wszystkim grubością materiału. Co ważne, dobrze dopasowana pianka będzie efektywniej chroniła ciało przed zimnem i chłodem, dlatego tak ważne jej jej idealne dopasowanie. Na szczelność mają wpływ również szwy, mogą być one na przykład płaskie. Większość szczelność dają jednak szwy dodatkowo zaklejone.